Коби Бреа влезе от пейката, за да вкара 17, повеждайки номер 21 Дейтън в 80-66 победа над Дейвидсън
AP News | 2024-02-28 | 04:24:48

ДЕЙТЪН, Охайо (AP) — Коби Бреа влезе от пейката, за да вкара 17 точки, включително 5-за -9 стрелби от диапазон за 3 точки, а Дейтън под номер 21 се върна след загуба на пътя с поражение на Дейвидсън с 80-66 във вторник вечерта.

Еноч Чийкс поведе петима други играчи с двуцифрени показатели с 15 точки за Дейтън, който отбеляза 12 от 28 за тройки. Водещият реализатор ДаРон Холмс II направи слабо първо полувреме, но завърши с 14 точки и 10 борби.

Загубата със 71-67 от Флайърс от Джордж Мейсън на 21 февруари ги свали с пет места в класацията Топ 25 на AP и един мач от първото място в Atlantic 10. Но добре отпочиналият Дейтън (22-5, 12-3 A-10) имаше цяла седмица почивка и това си пролича рано.

След като паднаха с 6-0 в първата минута, по-физическите Флайърс скочиха срещу Дейвидсън (15-13, 5-10), вдигайки 24-4 над 8:27 в средата на първото полувреме. Бреа отбеляза 14 гола през полувремето, включително 4-от-6 стрелби отвъд дъгата, а Флайърс водеха с 40-21 на почивката.

Дивите котки затвориха в рамките на 13 в началото на второто полувреме, но така и не се върнаха в играта.

Конър Кочера поведе Дейвидсън с 18 точки, а Рийд Бейли добави 12.

Дейвидсън: Дивите котки не успяха да излязат от дупката през първото полувреме и техните 14 оборота нараняват. Те стреляха 38% и бяха доминирани на дъските.

Дейтън: Флайърс бяха загубили два от четирима. Те все още са единственият отбор в Atlantic 10, класиран в Топ 25 на AP и са номер 20 в класацията за оценка на NCAA. Те гледат на първото си участие в NCAA турнир от 2017 г.

Дейвидсън: Ще бъде домакин на UMass в събота.

Дейтън: Играе на Loyola Chicago на Петък вечер.